Auta, oblečení a jiné z dovozu

Dovoz aut ze Švýcarska

Švýcarsko je zemí, odkud se skutečně vyplácí dovážet si i ojeté vozy. Nejen, že jsou velice kvalitní a jejich údržba je nezanedbatelná, ale především jsou ve velice dobrém stavu. Vzhledem k tomu, že Švýcarsko není v Evropské unii je tedy nutné zaplatit DPH a clo. To by na první pohled mohlo člověka odradit, protože se nejedná o nijak malé částky.

I tak se ale dovoz vyplatí a to hlavně po finanční stránce. Můžete si být téměř jisti, že vám auto ze Švýcarska bude sloužit ještě několik let. Tamní občané se totiž o vozy moc dobře starají, vozy jsou podrobené častým kontrolám a stav jejich vozovek je podobný, jako třeba v Německu nebo v Rakousku. Auto tedy není na silnicích tolik opotřebováváno, jako na českých silnicích. Nezapomeňte, že ještě před dovozem do Česka je nutné vyřídit doklady o dovozu a vývozu.

Základem je kupní smlouva, platná technická kontrola a odhlášení vozidla na úřadě ve Švýcarsku. I tam ale něco za odhlášení vozidla zaplatíte a budete muset zakoupit i převozní značky.

Papírování a úřadování je víc než dost a proto je někdy lepší svěřit tento úkol firmě, která se dovozem zabývá.

Ta za vás totiž vyřeší nejen samotné papírování, poplatky, ale především vaše auto nakonec přiveze a zajistí dokonce i pojištění, přepis vozidla nebo povinné ručení.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Auta z dovozu a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.